Chata Sudecka U Prezesa - Szklarska Poręba
powrt na stron gwn nocleg,kwatera,pensjonat - Szklarska Poręba. Powrt na stron gwn

Jesteś 185876
gościem
na naszej stronie


Zima w Szklarskiej Porębie

Z pewnością jest wiele takich osób jak ja, które traktują śnieg nie tylko użytkowo. Nie jako środek, swoistego rodzaju narzędzie do realizacji możliwość fizycznego wyszalenia się na nartach czy innym zimowym sprzęcie. Ja przyjeżdżam w Karkonosze zimą, po to by nacieszyć oczy wszystkimi kolorami bieli. Nie rozumiem jak można nie dostrzegać piękna w każdym płatku śniegu czy „puchowej kołderce” równo pokrywającej całą okolicę. Wszystko spowite jest wówczas atmosferą przytulności, wyciszenia i zadumy. Powoduje, że ten spokój i błogostan udziela się również i nam.
Śnieg potrafi cieszyć niemal wszystkie zmysły. Najpiękniej wygląda o poranku, gdy pierwsze promienie słońca iskrzą na nim wszystkimi odcieniami ciepłych barw czerwieni, pomarańczy i żółci.;
W Szklarskiej Porębie widać to doskonale na ośnieżonych stokach Karkonoszy, zwłaszcza tych o wschodniej ekspozycji. W południe śnieg jest najbardziej biały. Zwłaszcza gdy kontrastuje z szafirowym niebem. Ale też o tej porze dnia możemy dostrzec, że śnieg daje refleksy po prostu we wszystkich barwach tęczy. O zachodzie słońca otaczające nas barwy stają się coraz bardziej zimne, niebieski przechodzi poprzez wszystkie odcienie fioletu w głęboki granat. Śnieg staje się wówczas stalowo biały. Do tego typu refleksji i obserwacji najlepiej nadają się miejsca położone jednak trochę z dala od najczęściej uczęszczanych tras turystycznych i nartostrad.

Ja zwykle wybieram Szklarską Porębę Dolną lub Średnią. Blisko stąd na wyciąg na Szrenicę, gdym zechciała zażyć jednak trochę ruchu, ale jednocześnie nie ma tego całego gwaru i pośpiechu jaki jest widoczny w centrum miasta Szklarska Poręba Górna). Jest za to cisza, spokój i biel. Polecam.


|
Szklarska Poręba - wakacje na kempingu | 

Copyright 2000 - 2019 | Zaloguj | Zima w Szklarskiej Porębie